هنرِ تریکوبافی بسیار وسیعه، از بافت لباس و کیف و کفش تا بافت کوسن و … اما در این میان سبدهای  تریکو به دلیل تنوع بسیاری که دارن خیلی ترند شدن.

در این هنر بر خلاف بافتنی برای بافت بیشتر از قلاب استفاده میشه و در واقع این هنر شباهت هایی به هنر قلاب بافی داره.

کاموا و یا نخی که در این هنر مورد استفاده قرار میگیره نخ تریکو نامیده میشه که نسبت به کامواهای معمولی بزرگ تر و حجیم تر هست و در کار کاملا قابل لمس می باشد.

علاوه بر این نوعی از کامواهای تریکو نیز هستند که به کاموای غول پیکر شناخته میشن و برای بافت پتوهای نرم و زیبا هم به کار میرن.

چیزی که تریکوبافی رو بسیار پرطرفدار کرده اینه که شروع اون نیازی به وسایل گران قیمت نداره و این خبر خوب رو به شما بدم که اصلا نیازی نیست نگران باشید!! چرا که نیازی نیست حتما قلاب بافی بلد باشید، فقط کافیه تا اصول اولیه اون رو از مدرس آموزش ببینید که از جمله این اصول (گره ها،پایه ها، نقطۀ اتصال،اتصال مخفی،اتصال خطی و حلقه ها) هستند.

شما پس از گذراندن این دوره میتونید حتی بافت انواع دیگر آثار دست ساز رو نیز با رعایت همین نکات به چالش بکشید. از اونجایی که بعضی هنرا مجازی یاد گرفتن اش بهتره و تریکو بافی از هموناس چون تمرکز دوربین رو دست و قلابگیری و بافت میره …. که در حالت حضوری در این حد نیست.

پس به قسمت خدمات آنکام مراجعه کنید و دوره مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید.