سال های ابتدای کودکی مهم ترین سال های حیات هر انسان هستش و تجربیات این سال ها زیر بنای زندگی آینده اون شخص خواهد بود.

بسیاری از والدین برای فرزندشون قالب های رفتاری می سازند تا آنچه رو که از اونها انتظار دارن ببینند، اما نکته ای که هست اینه که تربیت کودک وظیفه ای یک روزه نیست و پدر و مادر باید به شکل پایداری عمل کنن تا روش های تربیتی موثری داشته باشن .

رفتار و اخلاق هر کودک در سنین رشد و تربیت میتونه متفاوت باشه و برای هر اتفاق یک عکس العمل داشته باشه، کاری که مشاوران کودک  میکنن، درمان اختلالات دوران کودکیه…

مشاوران کودک در مسیر تربیت فرزند به والدین آموزش های لازم رو ارائه میدن و به طور کل در جهت ارتقای سلامت روان کودکان و نوجوانان حرکت می کنن.

ازجمله مشکلات رفتاری رایج دربین کودکان میشه به :

مکیدن انگشت – جویدن ناخن – لجبازی کودکان – دروغگویی کودک – خجالت و کمرویی – پرخاشگری – نق زدن و بهانه گیری – اختلال زبان – بیش فعالی – شب ادراری – لکنت زبان – بی خوابی های مکرر و …. اشاره کرد که با کمک یک مشاور میشه با بهترین راه حل این مشکلات رو برطرف کرد.

نکته ای که در حین مواجه با این مشکلات باید به اون توجه داشته باشید اینه که اگر شما رفتار و عکس العمل نادرستی در مواجه با این مسئله داشته باشید، عواقب سنگینی در بزرگسالی برای فرزندتون خواهد داشت.

پس لطفا دقت بفرمایید که برای رفع اصولی مشکل یا اختلال پیش آمده حتما از کسی کمک بگیرین که تحصیلات و تخصص اینکارو داره…

کاری که درمانگر در جلسات مشاوره میکنه اینه که، کودک رو تشویق میکنه تا هیجاناتش رو ابراز کنه.

روند مشاوره میتونه در جریان یک بازی اتفاق بیوفته، مشاور در مورد نوع رفتار و ابراز هیجان کودک اطلاعات کسب کنه.

هدف از مشاوره کودک، اینه که به کوکان و نوجوانان کمک کنیم تا با شیوه بهتری با احساساتشون سازگار بشن، مشکلات خودشون رو درک کنن، مهارت های مقابله ای لازم رو یاد بگیرن و در نهایت بتونن بهترین تصمیم ها رو بگیرن.

البته که جلسات مشاوره کودک تنها به کودکان اختصاص نداره و ممکنه در درمانگر ابتدا تلاش کنه تا والدین رو آگاه کنه و روش های تربیتی مناسب رو به آنها آموزش بده.