بهترین نرم افزارها برای هر حرفه و شغل!

بعد از حرفه ی گرافیست، حالا نوبت به حرفه تدوین میرسه که برای یادگیری اون هم می بایست از نرم افزارهای شرکت ادوبی استفاده کنیم.

محتوای ویدیویی  تو سالهای اخیر خیلی پرطرفدار شده و با یک نگاه به شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب، اینستاگرام، آپارات و … متوجه میشید که هر کسب و کاری حتی اگر بصورت فریلنسری باشه در کنار محتوای نوشتاری و تصویری، محتوای ویدیویی هم منتشر میکنه برای تعامل بهتر و بیشتر…

محتوای ویدیویی میتونه به شکل انیمیشن، موشن گرافی، ویدیوسازی با کلیپ های ضبط شده توسط خودتون یا حتی استفاده از ویدیوهای موجود در هر جایی باشه .

چجوری حرفه ای باشیم!

اگر فقط برای ویدیو های شخصی و فیلم های خانوادگی ویدیو تدوین میکنین به زودی چند اپلیکشن عالی در این زمینه بهتون معرفی میکنیم که خیلی بهتر بتونین این کار رو انجام بدین، اما فراموش نکنین که حرفه ای شدن در هر زمینه ای همیشه یک امتیازه

حتی اگر برای دل خودتون یک کاری رو انجام میدین بهتره که بصورت اصولی اونکار رو انجام بدین ….

در سطح خیلی حرفه ای، ساخت ویدیوهای تبلیغاتی نیاز به چند نفر متخصص در طراحی صحنه، فیلم برداری، صدابرداری و تدوین داره، ولی در ابعاد کوچکتر، یک نفر با گوشی موبایل، نورپردازی ساده و استفاده از میکروفن های مناسب میتونه یک ویدیو خوب ضبط کنه و بعد با نرم افزارهای ادوبی مثل افترافکت یا پریمیر اونها رو تدوین کنه.

یک ویدیو ادیتور چه مهارت هایی باید بلد باشه؟

یک ویدیو ادیتور خوب باید به نرم افزارهای ادوبی از جملهAfter effect  و Adobe premiere تسلط داشته باشه.

و علاوه براین باید به موشن گرافی، فیلمبرداری، ضبط صدا و نور پردازی و البته عکاسی آشنایی داشته باشه.

یک تدوینگر چیکار میکنه؟

تدوینگر میتونه روی پروژه هایی مثل فیلم های سینمایی و برنامه های تلویزیونی، فیلم های شرکتی ، تبلیغات و موزیک ویدیو ها کار کنه.

یک ویدیو ادیتور یا تدوینگر بسته به نوع و اندازه پروژه ، وظایفی مثل :

درک نیازهای پروژه از طریق کارگردان یا مشتری

تشخیص و انتخاب شات های مناسب

اتصال شات های مختلف به یکدیگر

اعمال افکت های صوتی و جلوه های بصری به فیلم

تنظیمات مربوط به نور، رنگ و صدا با استفاده از نرم افزارهای تدوین

حفظ داستان اصلی فیلم علیرغم ویرایش های انجام شده

تحویل نسخه نهایی فیلم با رزولوشن و کیفیت های مورد نیاز

برای اینکه تدوینگر شم چیکار کنم؟

باید بدونین که هیچ مسیر و فرمول مشخصی وجود نداره، و اینکه تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک داشته باشین دلیل بر این نمیشه که این شغل حرفه ای باشین.

چون تنها چیزی که یک کارفرما از شما میخواد مهارت های فنی و نمونه کار هستش، بنابراین شما میتونین با یاد گرفتن نرم افزارهای مربوطه و البته داشتن خصوصیاتی مثل صبر و خلاقیت وارد این حرفه بشین.